Wielu o niej pisze, niewielu ją robi

Grywalizacja

Dlaczego grywalizacja jest tak modnym słowem, tak często o niej słyszymy a tak mało mamy przykładów kursów e-learningowych z elementami gier? Odpowiedź jest prosta. Dobry kurs e-learningowy z elementami grywalizacji wymaga dużych nakładów pracy, dogłębnego przemyślenia celu i efektu gry, określenie zasad gry. Na końcu pozostaje jeszcze zadanie techniczno-matematyczne by całość pomysłów przelać za pomocą narzędzia e-learningowego do kursu, który działa (i liczy).

Jak to działa
Grywalizacja Articulate
Nauczanie

Grywalizacja w kursie

Grywalizacja to przemyślany kurs, na który składa się wprowadzenie do kursu z opisem zasad gry a następnie sam kurs dopasowany do potrzeb szkoleniowych. Masz pomysł lub zadanie wykonania takiego kursu w swojej organizacji, ale brakuje Ci czasu lub wiedzy? Chętnie Ci pomożemy. Napisz lub zadzwoń do Nas.
Na początek jakiś przykład. Zacznijmy od kart. Proponuje poker. Jest tam wiele zmiennych, różne stawki licytacji, pula kredytów, losowanie kart. Zobacz przykładową grę, która zmieściła się na jednej stronie kursu. Ta gra by działać wymagała zrobienia setek akcji i warunków.

Grywalizacja Articulate
W liczbach

Gra Poker

52 grupy

Wszystkie obiekty i akcje zgrupowane zostały w 52 grupy tematyczne.

>600 akcji

Dodano ponad 600 akcji a także warunków w grze.

20 481 pixli

To jest wysokość „drzewka” zawierającego wszystkie obiekty gry.

Grywalizacja na platformie
Platforma

Grywalizacja na platformie

Dla wielu grywalizacja to zdobywanie punktów i odznak za ukończenie kursu; do tego lista rankingowa uczestników kursu. Niektórzy „ukryją” jeszcze w grywalizacji certyfikaty, kody rabatowe, nagrody. W zasadzie tak pojmowana grywalizacja to zajęcie dla administratora platformy LMS i grafika (odznaki, certyfikat) a nie twórcy kursów e-learningowych. Jak szukasz takich rozwiązań to wybierz jedną z dwóch oferowanych przez Nas platform e-learningowych lub usługę wdrożenia tych elementów na Twojej platformie Moodle lub stronie z WordPress.